ORGANİK KİREÇ SÖKÜCÜ

 Kireç Birikiminin Zararları: Isıtma sitemlerinde 2 mm kireç % 5 – 7 arası yakıt sarfiyatına neden olur. Soğutma sistemlerinde ise 2 mm kireç su ısısında % 10- 20 arası artış yaratır. Ayrıca kireç yapıştığı yüzeyde korozyona neden olarak sistemde kısa sürede çürüme oluşturur. Bu zararlardan kaçınmak için kireç oluşan sistemlerin temizlenerek koruma altına alınması gerekmektedir. Isıtma sistemlerinde basınç emniyetini sağlayan mekanizmaları bozar ve ciddi kazaların oluşmasına neden olur. Tekstil dokuma endüstrisindeki nemlendirme ünitelerindeki fıskiyelerin ve boru sistemlerinin temizliğinde, Buhar kazanları, buhar jeneratörleri, ısıtma sistemlerinde ve kalorifer kazanlarından kireç ve pas temizliğinde, Boiler, cooler, chiller, fancoil ve eşanjör sistemlerinden ve soğutma kulelerinden kireç artıklarının temizliğinde, Plastik ve alüminyum parça üretiminde kullanılan enjeksiyon preslerindeki eşanjörlerin ve kalıpların kireç artıklarının temizliğinde, Tekstil sektöründe kullanılan buhar kazanları ve ütü sistemlerinde oluşan kireç artıklarının temizliğinde, Gemilerde, otobüslerde, trenlerde ve iş makinelerinde motorların ve radyatör sistemlerinin iç ve dış temizliğinde, Plastik ve kauçuk üretim makinelerinin valslerinde, kalıplarında ve soğutma sistemlerinde oluşan kireç ve tortunun temizliğinde, Beton karımı ve nakliyesi yapan araçların kaporta aksamına yapışan çimento artıklarının temizliğinde, Çay makinelerinde, su makinelerinde ve diğer ısıtma cihazlarında oluşan kireç artıklarının temizliğinde, Güneş kolektörlerinde ve kombi sistemlerinde şebeke suyu tarafında oluşan kireç artıklarının temizliğinde, Mermer işleme makinelerinde ve seramik sanayinde kullanılan makinelerdeki yüzey temizliklerinde, Tozlu ortamlarda çalışan soğutma radyatörlerinde soğutma kanalları arasına giren kireç ve tozun temizliğinde, Süt endüstrisinde, süt sağım makineleri, süt tankları ve sistemlerinde oluşan süt taşının temizliğinde, Et, süt ve gıda endüstrisinde paslanmaz makine yüzeylerinde oluşan kireç atıklarının temizliğinde, Yüzme havuzları, duş kabinleri ve hamam havuzlarının zemin ve duvarlarında oluşan kireç artıklarının temizliğinde, Binalardaki kompozit cephe ve cam kaplama yüzeylerdeki kireç ve atmosferik kirliliklerin temizliğinde, Dalgıç pompalar, çamur pompaları, süs havuz pompaları, atık su pompalarının iç ve dış temizliğinde, Arıtma tesislerindeki çamur toplama ve su ayrıştırmada kullanılan kumaş filtrelerin temizliğinde, Konserve imalatında pastörize hatlarındaki  soğutma suyunun neden olduğu kireç ve tortunun  temizliğinde, Tavuk çiftliklerinde kullanılan soğutma sistemlerinde ve kâğıt seperatörlerin yüzeylerinde oluşan kireç artıklarının temizliğinde, Talaşlı imalattan çıkan her türlü metal parçada oluşan pas artıklarının temizliğinde kullanılır. 

Kireç Birikiminin Zararları: Isıtma sitemlerinde 2 mm kireç % 5 – 7 arası yakıt sarfiyatına neden olur. Soğutma sistemlerinde ise 2 mm kireç su ısısında % 10- 20 arası artış yaratır. Ayrıca kireç yapıştığı yüzeyde korozyona neden olarak sistemde kısa sürede çürüme oluşturur. Bu zararlardan kaçınmak için kireç oluşan sistemlerin temizlenerek koruma altına alınması gerekmektedir. Isıtma sistemlerinde basınç emniyetini sağlayan mekanizmaları bozar ve ciddi kazaların oluşmasına neden olur. Tekstil dokuma endüstrisindeki nemlendirme ünitelerindeki fıskiyelerin ve boru sistemlerinin temizliğinde, Buhar kazanları, buhar jeneratörleri, ısıtma sistemlerinde ve kalorifer kazanlarından kireç ve pas temizliğinde, Boiler, cooler, chiller, fancoil ve eşanjör sistemlerinden ve soğutma kulelerinden kireç artıklarının temizliğinde, Plastik ve alüminyum parça üretiminde kullanılan enjeksiyon preslerindeki eşanjörlerin ve kalıpların kireç artıklarının temizliğinde, Tekstil sektöründe kullanılan buhar kazanları ve ütü sistemlerinde oluşan kireç artıklarının temizliğinde, Gemilerde, otobüslerde, trenlerde ve iş makinelerinde motorların ve radyatör sistemlerinin iç ve dış temizliğinde, Plastik ve kauçuk üretim makinelerinin valslerinde, kalıplarında ve soğutma sistemlerinde oluşan kireç ve tortunun temizliğinde, Beton karımı ve nakliyesi yapan araçların kaporta aksamına yapışan çimento artıklarının temizliğinde, Çay makinelerinde, su makinelerinde ve diğer ısıtma cihazlarında oluşan kireç artıklarının temizliğinde, Güneş kolektörlerinde ve kombi sistemlerinde şebeke suyu tarafında oluşan kireç artıklarının temizliğinde, Mermer işleme makinelerinde ve seramik sanayinde kullanılan makinelerdeki yüzey temizliklerinde, Tozlu ortamlarda çalışan soğutma radyatörlerinde soğutma kanalları arasına giren kireç ve tozun temizliğinde, Süt endüstrisinde, süt sağım makineleri, süt tankları ve sistemlerinde oluşan süt taşının temizliğinde, Et, süt ve gıda endüstrisinde paslanmaz makine yüzeylerinde oluşan kireç atıklarının temizliğinde, Yüzme havuzları, duş kabinleri ve hamam havuzlarının zemin ve duvarlarında oluşan kireç artıklarının temizliğinde, Binalardaki kompozit cephe ve cam kaplama yüzeylerdeki kireç ve atmosferik kirliliklerin temizliğinde, Dalgıç pompalar, çamur pompaları, süs havuz pompaları, atık su pompalarının iç ve dış temizliğinde, Arıtma tesislerindeki çamur toplama ve su ayrıştırmada kullanılan kumaş filtrelerin temizliğinde, Konserve imalatında pastörize hatlarındaki soğutma suyunun neden olduğu kireç ve tortunun temizliğinde, Tavuk çiftliklerinde kullanılan soğutma sistemlerinde ve kâğıt seperatörlerin yüzeylerinde oluşan kireç artıklarının temizliğinde, Talaşlı imalattan çıkan her türlü metal parçada oluşan pas artıklarının temizliğinde kullanılır.

Hafif kirlilikte: 1 birim ürün / 20 birim suyla karıştırılır. Orta kirlilikte: 1 birim ürün / 10 birim suyla karıştırılır. Ağır kirlilikte: 1 birim ürün / 5 birim suyla karıştırılır. Devir daim yönteminde: Toplam su hacmine göre 1/20 ile 1/50 arası ürün kullanılır. Temizlemede ısısının 50 C. civarı tutulması temizleme gücünü arttırır. Temizleme ısısını 60 C. üzerine çıkartmayın. Temizleme sonunda bol su ile durulama yapılarak artıklar sistemden uzaklaştırılır.

Konsantredir, su ile seyreltilir. Kireç ve pası eriterek yok eder. Metal koruyucu inhibitörler içerir. Kullanımı kolaydır, zaman kazandırır. Cam ve fayans yüzeylere zarar vermez. Kapalı ve açık sistemlere uygundur. Plastik, lastik ve kauçuğa zarar vermez. Kullanım sonrası enerji tasarrufu sağlar. Durulama sonrası yüzeyde kalıntı bırakmaz. Erittiği artıkları toz haline dönüştürür.